Wieczór wyborczy z wolontariuszami i partnerami

26 maja br. w Punkcie Informacji Europejskiej w Warszawie odbył się wieczór wyborczy zorganizowany przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce przy wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wieczór prowadziła dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, wydawca Magazynu Thinktank. 

 

 

Podczas wieczoru Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, Jacek Safuta, podziękował za zaangażowanie i współpracę partnerom medialnym i społecznym, a zwłaszcza wolontariuszom i wolontariuszkom kampanii profrewkencyjnej "Tym razem głosuję" (TTIV). Najaktywniejsi wolontariusze i wolontariuszki zostali wyróżnieni certyfikatami kampanii "Tym razem głosuję". Wyrazy uznania przekazano także dla Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Słupsk.

 

 

 

Podczas wieczoru wyborczego oglądano transmisję ze studiów wyborczych w Polsce i w Parlamencie Europejskim w Brukseli z komentarzem politycznym członków Team Europe. Wolontariuszki kampanii "Tym razem głosuję" przeprowadziły quiz na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego z nagrodami. Wspólnie świętowano rekordową frekwencję w Polsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego - 46%.