Spotkanie informacyjne: Udział osób z niepełnosprawnościami w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami zapraszają na spotkanie informacyjne połączone z debatą na temat udziału osób z niepełnosprawnościami w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas spotkania przedstawimy aktualne możliwości uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w wyborach oraz bariery w realizacji ich praw wyborczych. Zastanowimy się też, w jaki sposób możemy osiągnąć pełny udział osób z niepełnosprawnościami w życiu politycznym.

Do dyskusji szczególnie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli i przedstawicielki środowisk je wspierających.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 roku w godz. 10-12 w Domu Europy – Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16A.

Miejsce wydarzenia jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Zapewniamy tłumaczenie na język migowy, petlę indukcyjną oraz uproszczony system SPT.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmujemy do 9 kwietnia 2019 przez poniższy formularz.

 

Program

od 9:30              Rejestracja

10:00-10:20       Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Kampania „Tym razem głosuję”, Jacek Safuta, Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

10:20-10:40       Raport informacyjny EKES „Rzeczywiste prawa osób z niepełnosprawnościami do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego”, Krzysztof Pater, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny

10:40-11:00       Dostępność wyborów do Parlamentu Europejskiego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce, Wojciech Dąbrówka, Państwowa Komisja Wyborcza

11:00-11:20       Dostosowanie lokali wyborczych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - prawo i praktyka, dr Jarosław Zbieranek, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

11:20-12:00       Jak zwiększyć udział osób z niepełnosprawnościami w życiu politycznym?, dyskusja z udziałem prelegentów i publiczności moderowana przez dr Annę Drabarz (Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami)

Kiedy

-

Gdzie

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce
Jasna 14/16a
Warszawa 00-041
Poland

Kontakt

Kinga

Czy weźmiesz udział?