Spotkanie z wolontariuszami kampanii TYM RAZEM GŁOSUJĘ

Spotkanie z naszymi wolontariuszami.

 

26 marca br. wolontariusze kampanii informacyjnej TYM RAZEM GŁOSUJĘ uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie przy ul. Jasnej.

Pracownicy Biura PE informowali wolontariuszy o szczegółach dotyczących majowych wyborów oraz dostarczali specjalistyczną wiedzę nt. metod liczenia głosów, zwracając przy tym uwagę jak bardzo ważna jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce.

 

Podczas warsztatów doszło do wymiany dobrych praktyk pomiędzy wolontariuszami. Uczestnicy wzajemnie inspirowali się swoimi działaniami. Omówiliśmy również działania, które zostały już zrealizowane przez wolontariuszy z Uniwersytetu Warszawskiego, takie jak:

- stworzenie własnych ulotek informacyjnych dotyczących możliwości głosowania osób z niepełnosprawnościami, studentów przebywających na projekcie Erasmus+ w Polsce

- zaprojektowanie infografik i udostępnianie ich na profilach społecznościowych kół studenckich, fundacji, stowarzyszeń oraz na profilach prywatnych

- nagranie krótkich filmików przez wolontariuszy o tym, dlaczego ich zdaniem warto wziąć udział w wyborach do PE i rozpowszechnianie ich w social mediach (instagram/facebook)

- namówienie do wzięcia udziału w kampanii informacyjnej tym razem głosuję sławnych osób

- wrzucanie ulotek o działalności Parlamentu Europejskiego do skrzynek pocztowych sąsiadów

 

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

 

26 maja widzimy się przy urnach wyborczych!

Do zobaczenia :)