Warsztaty o wyborach do Parlamentu Europejskiego w Liceum Jana III Sobieskiego w Warszawie

Spotkanie „Zagłosuj w wyborach do PE” z 18-latkami z LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie!

 

28 marca br. odbyło się spotkanie informacyjne dla maturzystów z Liceum Jana III Sobieskiego w Warszawie. Uczestnikami była młodzież, która po raz pierwszy może wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Licealiści wysłuchali prezentacji o roli Parlamentu Europejskiego w układzie instytucjonalnym Unii Europejskiej, a także w procesie stanowienia prawa europejskiego. Rozmawialiśmy również o polskich eurodeputowanych i ich sukcesach w obecnej kadencji PE.

 

Poruszyliśmy również kwestię niskiej frekwencji wyborczej w Polsce, a także w innych państwach członkowskich. Wspólnie szukaliśmy sposobów na przekonywanie innych do wzięcia udziału w głosowaniu.

 

Dzięki temu spotkaniu młodzież dowiedziała się o kampanii ‘tym razem głosuję’ oraz o możliwości głosowania poza miejscem swojego zameldowania, a także innych szczegółach dotyczących wyborów. Pamiętaj, że wszelkie niezbędne informacje możesz znaleźć na stronie www.wybory-europejskie.eu.

 

Młodzi dorośli to szczególna grupa docelowa, ponieważ niecałe 20% osób w wieku 18-35 lat bierze udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego
(źródło: https://repozytorium.umk.pl/bitstream/handle/item/2947/Partycypacja%20do%20PE_BM_JZ.pdf?sequence=1)

Kiedy wszyscy głosujemy wszyscy wygrywamy! 

 

Dziękujemy za udział w warsztatach :)