Z blogerami o wyborach

18 marca gościliśmy na Jasnej blogerów, vlogerów i instagramerów zainteresowanych kampanią „Tym razem głosuję”. Spotkanie współorganizowaliśmy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

W trakcie spotkania uczestniczy mieli okazję zapoznać się z zasadami prawa wyborczego w Polsce oraz harmonogramem przeprowadzenia wyborów. W ramach prezentacji przedstawione zostały także przydatne strony internetowe, na których można znaleźć liczne informacje związane z pracami Parlamentu Europejskiego i zbliżającymi się wyborami - wybory-europejskie.eu i co-europa-robi-dla-mnie.eu oraz aplikację Citizens' App.

W trakcie seminarium uczestnicy poznali także założenia, cele i strategię dwóch głównych projektów unijnych związanych z wyborami oraz walką z dezinformacją, tj. Tym razem głosuję oraz Wojownicy klawiatury.

W drugiej części seminarium odbyła się burza mózgów, w trakcie której starano się odpowiedzieć na pytanie, jak promować wybory europejskie w sieci. Blogerzy zaproponowali własne innowacyjne pomysły związane z ich działalnością w Internecie. Wyrazili również chęć dalszego zaangażowania się w kampanię mającą na celu zwiększenie wiedzy na temat zbliżających się wyborów, a w konsekwencji podwyższenie frekwencji wyborczej.

Gościem wydarzenia była Karolina Woźniak z działu komunikacji internetowej Parlamentu Europejskiego.