Wrocławianie też tym razem głosują!

I wystartowali! Pierwsze wrocławskie spotkanie poświęcone akcji Parlamentu Europejskiego „Tym razem głosuję” odbyło się we wtorek, 9 października. Do Domu Europy przybyli przyjaciele i wolontariusze kampanii, by wspólnie zastanowić się nad tym, jak zachęcić do głosowania w wyborach europejskich i jak promować kampanię. Pomysłów, gorących dyskusji i wzajemnego zagrzewania do „walki” nie brakowało. 

W wydarzeniu wzięły udział osoby, które do tej pory najaktywniej włączyły się w promocję kampanii informacyjnej „Tym razem głosuję”, ale też ci, którzy dopiero chcieli się dowiedzieć, jak mogą wspierać Parlament Europejski w jego działaniach.

Niemal 30 uczestników i uczestniczek z zainteresowaniem przysłuchiwało się prezentacji przedstawiającej główne założenia kampanii i możliwości, jakie w promowaniu głosowania dają nam nowoczesne media. Prawdziwe ożywienie wywołała jednak dyskusja w mniejszych grupach. Na podstawie informacji uzyskanych w trakcie prezentacji oraz własnych doświadczeń uczestnicy proponowali swoje pomysły na promowanie akcji w miejscach pracy, na uczelniach czy w swoich najbliższych środowiskach. Mieli także okazję powiedzieć, jakiej pomocy oczekują od Parlamentu Europejskiego.  To było naprawdę udane spotkanie - czekamy na kolejne osoby pełne pomysłów!

Zobacz reportaż z wydarzenia!